Pracownicy Działu

♦ usługi badań diagnostycznych

mgr inż. Monika Mielcarz
tel. 32 2083540

♦ Sprawy związane z wnioskowaniem o finansowanie ze środków MNiSW inwestycji w zakresie dużej infrastruktury badawczej, infrastruktury informatycznej i inwestycji budowlanych, zadań z zakresu działalności upowszechniającej naukę;
♦ Zawieranie krajowych porozumień o współpracy naukowo-badawczej,
♦ Sprawy związane z finansowaniem przez SUM przewodów doktorskich, postępowań habilitacyjnych i postępowań o nadanie tytułu naukowego pracownikom Uczelni w innych jednostkach,
♦ Finansowanie druku prac habilitacyjnych,

mgr Łukasz Jarosiński

♦ specjalistyczne usługi badawcze

♦ usługi badań diagnostycznych

mgr Aleksandra Juraszczyk
tel. 32 2083642  fax. 32 2083694

♦ obsługa Komisji Bioetycznej SUM w zakresie badań
   naukowych SUM

♦ Sekretarz Lokalnej Komisji  Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach w Katowicach z siedzibą w SUM

mgr Karolina Skubacz
tel. 32 2083540
kskubacz
@sum.edu.pl

♦ zgłoszenia patentowe

♦ współpraca międzynarodowa

mgr Joanna Rozbicka
tel. 32 2083531

♦ obsługa administracyjna Prorektora ds. Nauki
♦ stypendia i konkursy finansowane przez MNiSW i inne jednostki
♦ prowadzenie ewidencji oświadczeń o wykonywaniu w ramach stosunku pracy czynności noszących znamiona pracy twórczej

Ewelina Czerwonka
tel. 32 2083553

dla WLK w Katowicach, WNoZ w Katowicach oraz WZP

w Bytomiu:

utrzymanie potencjału badawczego (prace statutowe)

rozwój młodych naukowców i doktorantów

opłaty zjazdowe dla ww. prac

umowy cywilno-prawne zawierane z podwykonawcami

w celu realizacji ww. prac

♦ wnioskowanie i raportowanie środków finansowych na utrzymanie specjalnego urządzenia badawczego

mgr Agnieszka Pradella
tel. 32 2083546  fax. 32 2083694

♦ obsługa Komisji Bioetycznej SUM w zakresie badań
  realizowanych przez pracowników SUM na zlecenie
  przez podmioty zewnętrzne

mgr Klaudia Libront
tel. 32 2083553

♦ Sekretarz Senackiej Komisji ds. Nauki

♦ dla WLZ w Zabrzu oraz WF w Sosnowcu:

- utrzymanie potencjału badawczego (prace statutowe)

- rozwój młodych naukowców i doktorantów

- opłaty zjazdowe dla ww. prac

- umowy cywilno-prawne zawierane z podwykonawcami

w celu realizacji ww. prac

mgr Danuta Prokop
tel. 32 2083553

Kontrola formalna sprawozdawczości merytorycznej z realizacji zadań badawczych w ramach działalności statutowej na Wydziałach WLK w Katowicach, WNoZ w Katowicach i WZP w Bytomiu.

♦Przygotowywanie informacji do jednostek zewnętrznych na terenie których realizowana jest działalność statutowa Uczelni

♦Wnioskowanie, rozliczanie i raportowanie Działalności Upowszechniającej Nauki

mgr Magdalena Szulińska
tel. 32 2083690